ul. Zajęcza 2, 11-015 Olsztynek, Polska 880 284 774 olimpiaolsztynek@wmzpn.pl
Olimpia ponad wszystko!

Zwycięstwo w Zalewie

W meczu 8 kolejki klasy okręgowej Olimipia Olsztynek odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe Ewingi Zalewo 4-0(1-0).

Od początku meczu obie drużyny chciały zdobyć jak najszybciej bramkę, raz po raz atakujac bramkę przeciwnika, stwarzały groźne sytucje. Olimpia mogła objąć prowadzenie w 20 minucie, ale piłka po strzale Łukasza Ducha uderzyła w poprzeczkę. Drużyna z Zalewa też miała dogodne sytuacje, ale brakowało wykończenia( groźne akcje Pawła Kamińskiego i Krzysztofa Wierzby). Kiedy wydawało się że pierwsza połowa zakończy się remisem, Olimpia w doliczonym czasie gry objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Kamila Pawlaka samobójczym strzałem na gola zamienił obrońca gospodarzy, Bartek Klonowski

Druga połowa rozpoczeła się od ataków Olimpii. Zawodnicy naszego zespołu szybko chcieli podyższyć wynik spotkania. Udało się to w 49 minucie, bramkę ładnym strzałem, zdobył Kacper Golks.

W kolejnych minutach obie drużny stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale ponownie brakowało wykończenia. W 86 minucie Olimpia zdobyła trzeciego gola, strzałem z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy pokonał Tomasz Berent.

W 91 minucie Olimpia podwyższyła wynik, Karol Kuraśkiewicz doskonale przerzucił piłkę do Kacpra Golksa, ten  dośrodkował do Radosława Pechty, który skierował piłkę do pustej bramki. Chwilę później sędzia zakończył mecz. Zasłużone trzy punkty zdobyte. Kolejny mecz w sobotę z GKSem Stawiguda.