ul. Zajęcza 2, 11-015 Olsztynek, Polska 880 284 774 olimpiaolsztynek@wmzpn.pl
Olimpia ponad wszystko!

Zwycięska seria podtrzymana

          W  meczu 10kolejki klasy okręgowej gr.II Olimpia Olsztynek zmierzyła się z drużyną Płomienia Turznica. Gospodarze po 9 kolejkach z dorobkiem 14 punktów zajmowali 6  miejsce w ligowej tabeli.

          Oba zespoły do meczu przystąpiły w najmocniejszych składach. Od początku meczu gospodarze postawili na atak, raz po raz atakując bramkę Olimpii. Stworzyli kilka groźnych akcji, ale po strzałach Macieja Zglenickiego piłka w dużej odległości mijała bramkę strzeżoną przez Roberta Drąga. Olimpia też stworzyła kilka sytuacji bramkowych, ale nie udało się zakończyć ich zdobyciem gola.

          W 40 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Przypadkowo odbita piłka trafiła do kapitana Płomienia, a ten płaskim strzałem pokonał bramkarza Olimpii. Już w kolejnej akcji Olimpia powinna wyrównać, ale strzał Łukasza Ducha o centymetry minął bramkę gospodarzy.

          Druga połowa to znacznie lepsza gra naszego zespołu, co zaowocowało zdobyciem bramek. W 55 minucie Olimpia powinna wyrównać ale znów zabrakło szczęścia, strzał Kacpra Golksa trafił tylko w boczną siatkę. W 68 minucie padła wyrównująca bramka, wrzut z autu Kamila Pawlaka, sprytnie głową przedłużył Sylwester Pechta i piłka wpadła do bramki. 10 minut później Olimpia objęła prowadzenie. W podobnej sytuacji dośrodkowanie na bramkę, strzałem głową zamienił Piotr  Żórański. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, odkrywając się , co pozwalało na wyprowadzenie groźnych kontr. Olimpia w dwóch sytuacjach powinna podwyższyć wynik ale zabrakło wykończenia po akcjach Bartka Dobrońskiego i Karola Kuraśkiewicza. Do końca wynik nie uległ zmianie i Olimpia, po dobrym meczu zasłużenie wygrała trzeci mecz z rzędu.

          Za tydzień do Olsztynka przyjedzie drużyna Startu Nidzica. Zapraszamy na stadion w Olsztynku w sobotę o godz. 16.00

 

 
Płomień Turznica vs Olimpia Olsztynek
1(0) - 2(0)
40" Adrian Sadowski   68" Sylwester Pechta
    77" Piotr Żórański
 

żółte kartki

 
55" Adrian Sadowski   55" Paweł Duch
    61" Filip Zawalich

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Opublikuj:  Opublikuj na Facebook Opublikuj na Twitter