ul. Zajęcza 2, 11-015 Olsztynek, Polska 880 284 774 olimpiaolsztynek@wmzpn.pl
Olimpia ponad wszystko!

Remis w Mławie

W drugim meczu rundy rewanżowej, Olimpia Olsztynek zremisowała 2-2 z Orłem Janowiec Kościelny. Mecz, ze względu na zły stan boiska w Janowcu, został rozegrany w Mławie.

Od początku Olimpia przejeła inicjatywę, gospodarze nastawili się na kontry. Nasz zespół stworzył kilka sytuacji, ale nic z nich nie wynikało. Zawodnicy Orła skutecznie blokowali ataki Olimpii. Grożnie także kontrowali i po jednym z takich kontrataków, w 45 minucie mało brakowało aby zdobyli bramkę, lecz napastnik z Janowca przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Jakubiakiem. Do przerwy 0-0

Po przerwie rozwiązał się worek z golami, niespodziewanie jednak pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Przy biernej postawie naszych obrońców, w 47 minucie bramkę zdobyl Przemysław Małecki.

Gospodarze długo nie cieszyli się prowadzeniem, w 62 minucie Olimpia wyrównała. Strzał Bartka Dobrońskiego obronił bramkarz Orła, ale przy dobitce Arkadiusza Ożóga był już bezradny.

W 80 minucie, dość niespodziewanie po raz drugi prowadzenie objeli gospodarze. Po błędzie naszych obrońców, strzałem głową Michała Jakubiaka pokonał Jakub Rogowski.

Olimpia nie poddała się i do końca walczyła o doprowadzenie do remisu. Udało się to w 89 minucie, kiedy to dośrodkowanie Pawła Ducha, na bramkę zamienił Bartek Dobroński.

W 92 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, wychodzącego sam na sam Bartosza Sobótkę faulował w polu karnym obrońca Orła, Andrzej Łochnicki, ale sędzia nie dopatrzył się przewnienia i nie przerwał gry.

Z przebiegu spotkania remis w pełni zasłużony.