ul. Zajęcza 2, 11-015 Olsztynek, Polska 880 284 774 olimpiaolsztynek@wmzpn.pl
Olimpia ponad wszystko!

Grad bramek w meczu ze Stawigudą

          W meczu 9 kolejki Klasy okręgowej Olimpia Olsztynek podejmowała drużynę GKS Stawiguda. Goście do meczu przystąpili osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników. Zawodnicy Olimpii chcieli szybko wykorzystać ten fakt i od razu przystąpili do ataku na bramkę GKSu.W 15 minucie podanie z głębi pola Łukasza Ducha na bramkę zamienił Kacper Golks.

          Kolejne minuty spotkania to kolejne ataki Olimpii, ale brakowało szczęścia pod bramką gości.

          Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla gospodarzy.

          Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, Olimpia atakowała, goście ze Stawigudy nastawili się na grę z kontry. W 59 minucie padła druga bramka dla Olimpii, zdobywcą gola Piotr Żórański, który minutę wczesnej pojawił się na boisku, zastępując kontuzjowanego Pawła Ducha.

          W 70 minucie Olimpia wywalczyła rzut karny, dodatkowo czerwoną kartką został ukarany Dariusz Ślimak(wybicie ręką piłki zmierzającej do bramki). Do piłki, ustawionej na 11 metrze podszedł Bartek Dobroński i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

          Prawdziwy festiwal strzelecki, zebranym na stadionie w Olsztynku kibicom, zafundowali zawodnicy w końcówce spotkania. W 82 minucie podanie Karola Kuraśkiewicza, na gola ładnym strzałem zamienił Kacper Golks. W 86 minucie było już 5-0. Piłkę do bramki po raz drugi skierował Piotr Źórański. W 87 minucie goście zaliczyli „honorowe” trafienie. Ładnym strzałem Adriana Wółkiewicza pokonał Przemysław Markowicz. Ale nie był to jeszcze koniec strzelania, Olimpia strzeliła jeszcze trzy gole, a zdobywcami bramek byli Kamil Zawalich x2 i Sylwester Pechta. Olimpia zasłużenie wygrała i powoli pnie się w górę tabeli. Zwycięstwo nad zespołem ze Stawigudy pozwoliło awansować na 5 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz już w sobotę, 6 października, nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z ekipą Płomienia Turznica.

 
Olimpia Olsztynek vs GKS Stawiguda
8(1) - 1(0)

15" Golks

59" Źórański

73" Dobroński

82" Golks

86" Żórański

89" K.Zawalich

90+1" K.Zawalich

90+3" S.Pechta

  87" Markowicz

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Opublikuj:  Opublikuj na Facebook Opublikuj na Twitter