ul. Zajęcza 2, 11-015 Olsztynek, Polska 880 284 774 olimpiaolsztynek@wmzpn.pl
Olimpia ponad wszystko!

Wygrana z Rybnem

W 5 kolejce rozgrywek Klasy okręgowej Olimpia Olsztynek podejmowała drużynę GSZS Delfin Rybno. Goście, w 4 kolejkach, zgromadzili 9 pkt. notując na swoim koncie 3 wygrane i jedną porażkę.

Początek meczu należał do zawodników Olimpii, którzy raz po raz atakowali bramkę Mateusza Leśniewskiego. Jednak brakowało wykończenia(sytuacja sam na sam Kacpra Golksa). W 12 minucie dość nieoczekiwanie prowadzenie objeli goście, prostopadłe podanie otrzymał Daniel Orzechowski, minął niepewnie interweniującego Adriana Wółkiewicza i skierował piłkę do bramki. Chwilę później straty mógł odrobić Bartek Dobroński, ale piłka po jego strzele uderzyła w słupek. Do przerwy wynik 1-0 dla Rybna.

Poczętek drugiej połowy przyniósł podwyższenie wyniku dla Rybna, po rzucie rożnym bramkę zdobył Szymon Kątkowski, który najwyżej wyskoczył do piłki i skierował ją głową do bramki. W 58 minucie Olimpia zdobyła kontaktową bramkę. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do Bartka Dobrońskiego i ten skierował ją do bramki. W 63 minucie Olimpia doprowadziła do remisu. Do piłki zagrywanej z środka pola najszybciej dobiegł Kacper Golks i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. W 80 minucie Olimpia mogła objąć prowadzenie, ale strzał Bartka Dobrońskiego obronił bramkarz gości. W 88 minucie doszło do groźnej sytuacji, w pojedynku o górną piłkę głowami zderzyli się zawodnik Olimpii Karol Kuraśkiewicz i zawodnik z Rybna, Adrian Zasadzki. Konieczne było wezwanie pogotowia ratunkowego. Mecz został przerwany na około 20 minut. Największych emocji dostaryczły ostatnie minuty meczu. Chwilę po wznowieniu meczu Bartek Dobroński zagrał prostopadłą piłkę do Kacpra Golksa, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi z Rybna. Kiedy wydawało się że to już koniec emocji, drużyna z Rybna doprowadziła do wyrównania, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę niefortunnie wybijał bramkarz Olimpii, ta trafiła pod nogi Bazylego Jabłonowskiego, który skierował ją do bramki. Kiedy do końca meczu została ostatnia minuta, Olimpia zadała decydujący cios, ponownie  do prostopadłej piłki najszybciej wystartował Kacper Golks i wygrał pojedynek z Mateuszem Leśniewskim, zdobywając swoją trzecią bramkę w tym meczu. Chwilę później sędzia meczu, bardzo dobrze prowadzący  zawody, Sebastian Sikorski ostatnim gwizdkiem zakonczył mecz.