ul. Zajęcza 2, 11-015 Olsztynek, Polska 880 284 774 olimpiaolsztynek@wmzpn.pl
Olimpia ponad wszystko!

Ważna wygrana w Łukcie

          W 12 kolejce Klasy Okręgowej Olimpia Olsztynek zmierzyła się na wyjeździe z Huraganem II Morąg. Mecz został rozegrany w Łukcie. Gospodarze do meczu przystąpili wzmocnieni klilkoma zawodnikami z pierwszego składu. 

          Od początku spotkania do ataku przystąpiła drużyna gospodarzy, raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką Michała Jakubiaka. Brakowało jednak  skuteczności. Olimpia ograniczała sie w tym czasie do kontr. Po jednej mogła objąć prowadzenie, jednak Piotr Żórański znalazł się na pozycji spalonej. W 26 minucie padła bramka dla Olimpii. Po błędzie obrońców piłkę przejął Piotr Żórański, którego w polu karnym faulował bramkarz gospodarzy. Rzut karny na gola zamienił Bartosz Dobroński. Gospodarze od razu ruszyli do odrabiania strat, jednak brakowało skuteczności. W 44 minucie Olimpia podwyższyła wynik. Po zagraniu Kacpra Golksa w sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Żórański i nie zmarnował okacji na podwyższenie wyniku.

          Początek drugiej połowy powinien przynieść bramkę dla Olimpii, jednak nie wykorzytsaliśmy dwóch dogodnych sytuacji. Najpierw, po błędzie obrońcy gospodarzy, trzech naszych zawodników znalazło się przed bramkarzem gospodarzy, jednak podanie Piotra Żórańskiego przeciął obrońca. Chwilę póżniej drugą bramkę mógł strzelić Bartek Dobroński, ale po jego strzale piłkę nad poprzeczką przeniósł bramkarz gospodarzy.

          Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 60 minucie, w sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik gospodarzy Piotr Gębala i pewnie wykorzystał szansę

          Kolejne minuty to ataki Huragana, jednak pewnie w bramce spisywał się Michal Jakubiak. W 89 minucie wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z napastnikiem gospodarzy. W 90 minucie wynik mógł podwyższyć Łukasz Malanowski, ale jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Do końca wynik nie uległ zmianie i trzy punkty wywalczone na trudnym terenie stały się faktem..

 
Huragan II Morąg vs Olimpia Olsztynek
1 2
Gębala 60"  

  Dobroński 26 k.

Żórański 44

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Opublikuj:  Opublikuj na Facebook Opublikuj na Twitter