ul. Zajęcza 2, 11-015 Olsztynek, Polska 880 284 774 olimpiaolsztynek@wmzpn.pl
Olimpia ponad wszystko!

Remis w Turznicy

        W ramach 10 kolejki II Grupy Klasy Okręgowej Olimpia Olsztynek zmierzyła się na wyjeździe z drużyną Płomienia Turznica. Gospodarze po 9 kolejkach zajmowali 3 miejsce w ligowej tabeli, tracąc do Olimpii 4 punkty. 

          Początek meczu przyniósł kilka groźych akcji z obu stron, jednak brakowało skuteczności, jak w przypadku strzału gospodarzy w poprzeczkę, czy świetnej sytuacji Piotra Żórańskiego, gdzie .piłkę obronił bramkarz gospodrzy.

          13 minuta była szczęśliwa dla Olimpii. Prawym skrzydłem akcję przeprowadził Kamil Pawlak, jego dośrodkowanie co prawda mineło głowę Piotra Żórańskiego, ale wyśmienicie akcję zamknął Łukasz Malanowski. 

          Kolejne minuty to ataki Olimpii, co przełożyło się na gola 23 minucie. Znowu dośrodkowanie z prawej strony, tym razem zakończone strzałem Piotra Żórańskiego.

          W pierwszej połowie Olimpia stworzyła jeszcze kilka grożnych sytuacji, ale brakowało szczęscia pod bramką Płomienia.

          Gdy wydawało się że pierwsza połowa skończy się dwubramkowym prowadzeniem Olimpii, w 47 minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Podanie ze skrzydła, płaskim strzałem na gola zamienił kapitan Płomienia Adrian Sadowski.

          Druga połowa rozpoczeła się od ataków Płomienia. Gospodarze uskrzydleni zdobyciem bramki kontaktowej poczuli że nie wszystko stracone. W 73 minucie doprowadzili do wyrównania. Piłkę, za krótko wybitą przez obrońców Olimpii, przejął Łukasz Świgoń i strzałem z około 25 metrów pokonał Michała Jakubiaka.

          Do końca spotkania gospodarze walczyli o pełną pulę i przy odrobinie szczęścia mogło się to udać, ale w 90 minucie piłka, po strzale Arkadiusza Teliszewskiego musnęła tylko poprzeczkę.

          Do końca wynik nie uległ zmianie. 

 
Płomień Turznica vs Olimpia Olsztynek
2 2

 Sadowski 47"

  Świgoń 73

 

 Malanowski 13"

  Żórański 23"

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Opublikuj:  Opublikuj na Facebook Opublikuj na Twitter