ul. Zajęcza 2, 11-015 Olsztynek, Polska 880 284 774 olimpiaolsztynek@wmzpn.pl

Dobroński 3"

Pechta 90+3"

Łożyński 43"

Rożentalski 75"

W piątej kolejce Olimpia Olsztynek zmierzyła się z drużyną GSZS Delfin Rybno. Nasz przeciwnik po czterech kolejkach zajmował 3 miejsce w ligowej tabeli. Mecz rozpoczął się fantastycznie dla Olimpii, w trzeciej minucie po podaniu Piotra Żórańskiego, swoją siódmą bramkę w sezonie zdobył Bartosz Dobroński. Piłka po strzale naszego zawodnika otarła się o obrońcę drużyny z Rybna co całkowicie zmyliło bramkarza gosci. Kolejne minuty to wyrównana gra, obie drużyny stworzyły kilka grożnych sytuacji bramkowych. W 42 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Kamil Pawlak. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła i 30 sekund później goście doprowadzili do wyrównania. Pięknym strzałem popisał się Mateusz Łożyński. Do przerwy wynik 1-1.

Początkowe minuty drugiej połowy to zdecydowana przewaga Olimpii, liczne ataki nie przynosiły jednak efektu w postaci gola, w czym duża zasługa bramkarza gości Mateusza Leśniewskiego, który w dzisiejszym meczu spisywał się bardzo dobrze między słupkami, a także sprzyjało mu szczęście, kiedy piłka lądowała na słupku (strzał Jacka Gabrusewicza). Gdy wydawało się że bramka dla Olimpii to tylko kwestia minut, jedną z nielicznych kontr powodzeniem zakończyli goście. W 75  minucie spodkania, po błędzie w środku pola piłkę dostał Patryk Rożentalski i w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z Michałem Jakubiakiem. Kolejne minuty to dążenie do uzyskania wyrównującej bramki przez Olimpię, Najbliżej wyrównania był Paweł Szantar w 86 minucie, jednak po jego lobie piłka minimalnie minęła bramkę gości. Gdy wydawało się że drużyna z Rybna wywiezie 3 punkty, w 93minucie po dośrodkowaniu Dawida Kowalczyka bramkę zdobył Sylwester Pechta. Sędzia już nie wznowił gry. Remis sprawiedliwy, szkoda nie wykorzystanych sytuacji.